Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yellen: ABD ekonomisinde krize dair işaret yok

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD iktisadının bir gerileme sürecine girdiğine dair rastgele bir işaret görmediğini söyledi.

Yellen: ABD ekonomisinde krize dair işaret yok
19 Eylül 2023 - 7:54

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD iktisadının bir gerileme sürecine girdiğine dair rastgele bir işaret görmediğini söyledi. Bununla birlikte Yellen, Kongre’nin hükümeti ayakta tutacak maddeleri geçirememesinin iktisattaki ivmeyi yavaşlatma riski taşıdığı ikazında bulundu.

CNBC’ye konuşan Yellen, “Ekonominin gerileme riskiyle karşı karşıya olduğuna dair rastgele bir işaret görmüyorum” dedi ve ABD işgücü piyasasının da güçlü kaldığını ve enflasyonun düşüşe geçtiğini kaydetti.

Yellen, Birleşik Araba Emekçileri’nin Detroit’teki üç ABD’li araba üreticisine karşı başlattığı ve on yıllardır ABD’deki en savlı endüstriyel emekçi hareketlerinden biri olan grevin tesirini ölçmek için erken olduğunu belirterek, bunun ne kadar süreceğine ve kimlerin etkileneceğine bağlı olduğunu söyledi.

Başkan Joe Biden’ın toplu pazarlık ve kesimin âlâ gitmesi nedeniyle emekçilerin de yararlı çıkmasını sağlama konusundaki kararlılığının altını çizen Yellen, işgücü piyasasının güçlü kalmaya devam ettiğini, lakin soğuduğunu ve eskisi kadar sıcak olmadığını, bunun da enflasyonu yüzde 2’ye düşürme gayesi göz önüne alındığında değerli olduğunu söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    asibet giriş roofbet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER