Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Wayflyer ile Neuberger Berman’dan 1 milyar dolarlık anlaşma

E-ticaret teşebbüslerine finansman sağlayan Dublin merkezli Wayflyer, ABD’li yatırım idare firması Neuberger Berman’dan 1 milyar dolar sermaye temin ettiğini duyurdu. Wayflyer kurucu CEO’su Aidan Corbett “Neuberger Berman ile yapılan 1 milyar…

Wayflyer ile Neuberger Berman’dan 1 milyar dolarlık anlaşma
06 Eylül 2023 - 10:48

HANDE BERKTAN

Pandemi devri sonrasında büyümesini sürdüren e-ticaret dalındaki teşebbüslere finansman sağlayan Dublin merkezli Wayflyer, ABD’li yatırım idare firması Neuberger Berman’dan 1 milyar dolar sermaye temin ettiğini duyurdu.

E-ticaret işletmelerine kredi sağlayan bir platform sunan Wayflyer kurucu ortağı ve CEO’su Aidan Corbett yaptığı açıklamada “Neuberger Berman’dan yapılan bu 1 milyar dolarlık sermaye temini şirketimizin muvaffakiyetini ve dayanıklılığını gösteriyor. E-ticaret müşterilerimizin her türlü ekonomik şartta gelişmeye devam edebilmelerini sağlamak için bize bu sermaye, ateş gücü sağlayacak.” dedi.
Wayflyer müşterilerinin yaklaşık yüzde 65’i ABD ve Kuzey Amerika’da yer alıyor. Geri kalanı ise başta İngiltere olmak üzere Batı Avrupa’da ve Avustralya’da.

Morgan Stanley, e-ticaretin önümüzdeki üç yıl içinde satışların %27’sine ulaşacak biçimde büyümesiyle, e-ticaret kesiminin bugünkü 3,3 trilyon dolardan 2026’da 5,4 trilyon dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Wayflyer CEO’su Corbett, Wayflyer’ın, 1 milyar dolarlık muahededen elde edilen geliri, şirketin bilhassa ABD’deki büyümesini hızlandırmak emeli ile kullanacağını açıkladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    asibet giriş roofbet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER