Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

TESK Başkanı Palandöken’den gramaj hileleri uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Lideri Bendevi Palandöken, birtakım ambalajlı eserlerde gramaj düşürülüp fiyat tıpkı tutularak bâtın artırım yapıldığını belirterek, “Gıda ve zarurî tüketim malları başta olmak üzere ambalajlı eserlere…

TESK Başkanı Palandöken’den gramaj hileleri uyarısı
19 Ağustos 2023 - 11:42

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Lideri Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşları alışveriş yaparken gramaj hilelerine karşı dikkati olmaları istikametinde uyardı.

Bazı ambalajlı eserlerde gramaj düşürülüp fiyat tıpkı tutularak zımnî artırım yapıldığına dikkati çeken Palandöken, bilhassa besin, paklık ve şahsî bakım eserlerindeki fiyat artışlarından ötürü piyasadaki birtakım üreticilerin kar marjlarını artırmak için eserlerin gramajını düşürerek tüketiciyi yanılttığını belirtti.

Palandöken, tüketicinin daha az eser aldığının farkında olmadan tıpkı ölçüde para ödediğini tabir ederek, “Bir nevi bâtın artırım yaparak tüketiciyi mağdur ediyorlar. Vatandaş bu bahiste bir hile yahut haksız uygulamaya maruz kaldığında yasal haklarını muhafazalı. Besin ve zarurî tüketim malları başta olmak üzere ambalajlı eserlere yasal çerçevede gramaj standardı getirilmeli” değerlendirmesinde bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    asibet giriş roofbet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER