Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Petrolde “arz ve talep” endişeleri

Petrol fiyatları, uygunlaşan arz görünümünün, en büyük ithalatçılardaki sakin taleple boğuşan piyasayı etkilemesiyle dördüncü günde de düştü.

Petrolde “arz ve talep” endişeleri
24 Ağustos 2023 - 7:24

ABD ham petrolü Çarşamba günü yüzde 1,8 düştükten sonra varil başına 79 doların altında süreç gördü. Biden idaresi, petrol satışlarını engelleyen yaptırımların süreksiz olarak kaldırılması için Venezuela ile görüşmelerde bulunuyor. Bu, İran’dan yapılan ihracatta yaşanan artışın üzerine geliyor.

Ham petrolde Haziran ayı sonlarında başlayan yükseliş, Çin’deki berbatlaşan ekonomik durum nedeniyle son birkaç haftadır sekteye uğradı ve ABD faiz oranlarının daha uzun mühlet yüksek kalması gerektiğine dair işaretler verdi. Bu durum, Suudi Arabistan ve Rusya’nın arz kesintileri nedeniyle sıkılaşan piyasayı gölgede bıraktı.

Kısıtlamalar geçen ay global petrol stoklarında keskin bir düşüşe yol açtı. Güç Bilgi Yönetimi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’de ham stokların geçen hafta 6,1 milyon varil düşerek Aralık ayından bu yana en düşük düzeyine gerilediğini söyledi.

Standard Chartered Plc yatırım stratejisti Han Zhong Liang, “Talep dehşetleri ve arzın daralması ortasındaki çekişme devam ederken, petrol fiyatlarının kısa vadede belli bir aralıkta süreç gördüğünü görüyoruz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    asibet giriş roofbet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER