Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Okullar Açılmadan Önce Çocuğunuz İçin En Uygun Laptopu Seçin

Günümüzün dijital dünyasında bilgisayarlar en değerli eğitim araçları haline geldi

Okullar Açılmadan Önce Çocuğunuz İçin En Uygun Laptopu Seçin
02 Eylül 2023 - 2:42

  • Günümüzün dijital dünyasında bilgisayarlar en kıymetli eğitim araçları haline geldi
  • Dizüstü bilgisayar seçiminde taşınabilirlikten performansa birçok faktörün göz önünde tutulması gerekiyor
  • Öğrenciler için uygun fiyatlı, giriş düzeyi Acer Aspire 3 A314-510P, yüksek bellek ve depolama kapasitesiyle Acer Aspire 3 A315-59 ve grafik, görüntü düzenleme ve oyun için Acer Nitro 5 AN515-58 modelleri öne çıkıyor

Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte okulların açılmasına sayılı günler kaldı. Birçok öğrenci için yeni bir eğitim yılı, heyecan verici bir başlangıç manasına geliyor. Lakin günümüzün süratle dijitalleşen dünyasında eğitim de süratle dijitalleşmeye devam ediyor. Ders programları, ödevler ve hatta kimi dersler artık internet üzerinden veriliyor. Öğrenciler, araştırma yapmak, ders çalışmak yahut ödevlerini hazırlamak için bilgisayarları kullanıyorlar. Bu nedenle okula yeni başlayan yahut tahsiline devam eden öğrenciler, tesirli bir öğrenme tecrübesi ve verimli bir öğrenme ortamı için bir dizüstü bilgisayara gereksinim duyuyorlar. Öğrenciler için dizüstü bilgisayar seçerken dikkate almaları gereken birkaç değerli faktör bulunuyor. 

 

Dizüstü bilgisayarın hangi emeller için kullanılacağını belirleyin

Dizüstü bilgisayar satın almadan evvel aygıtın hangi gaye ya da emeller için kullanılacağının belirlenmesi gerekiyor. Örneğin sadece ödev ya da tez hazırlamak, not tutmak, internette gezinmek, söz süreç programları üzere kolay uygulamalar kullanılacaksa giriş seviyesi özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar kâfi olacaktır. Fakat, grafik, çizim, görüntü düzenleme, mühendislik tasarım ya da gibisi yüksek performans gerektiren uygulamalar kullanılacaksa ya da oyun oynanacaksa yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar tercih edilmesi çok akla yatkın olacaktır. Bunun için dizüstü bilgisayarın hangi emelle kullanılacağını belirlemek büyük kıymet taşıyor. Zira kimi uygulamalar yüksek grafik kartı performansı gerektirirken kimi uygulamalar için sadece yüksek işlemci gücü kâfi olabilecektir. En düzgün performans/fiyat oranına ulaşmak için kullanım maksadını net bir biçimde belirlemek gerekiyor.

 

En değerli kriterlerden biri taşınabilirlik

Öğrenciler açısından dizüstü bilgisayar seçiminde en kıymetli kriterler ortasında taşınabilirlik ve boyut yer alıyor. Daima mesken ve okul ortasında taşıyacakları için hafif ve kompakt bir dizüstü bilgisayar seçmek öğrencilerin işini kolaylaştıracaktır. Hafif ve kompakt bir dizüstü bilgisayar, sınıfta, ders ortasında ya da kütüphanede daha kolay çalışmalarına imkan tanıyacaktır.

 

Seçeceğiniz bilgisayarın şiddetli şartlara uygun olduğundan emin olun

Sürekli hareket halinde olan ve koşuşturma içinde olan öğrenciler için dizüstü bilgisayarın sağlamlığı farklı bir ehemmiyet taşıyor. Öğrenciler otobüse yetişmeye çalışırken ya da derse girerken dizüstü bilgisayarı kazara düşürebilirler. Sırada masanın üzerindeyken ezkaza üzerine su dökülebilir. Bu nedenle mümkünse su dökülmelerine ya da düşmelerine karşı sağlam bir aygıt seçmek mantıklı bir seçim olabilir.

 

Uzun müddet ve kesintisiz kullanım için yüksek çözünürlüklü ekran tercih edin

14 yahut 15,6 inç ekran boyutuna sahip aygıtları tercih edebilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü ve kullanıcıların mavi ışığa daha az maruz kalmalarını önleyen modeller göz sıhhatinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Grafik ve görüntü düzenleme uygulamalarıyla çalışılacaksa ya da oyun hedefli da kullanılacaksa 17,3 inç büyüklüğüne sahip aygıtlar da tercih edilebilir.

 

Her yerden bağlanabilirlik için varlıklı ilişki seçenekleri olduğundan emin olun

Tercih ettiğiniz dizüstü bilgisayarın varlıklı temas seçeneklerine sahip olduğundan emin olun. Yetersiz USB temas sayısı etraf ünitelerini bağlarken badire yaşamanıza neden olabilir. Her yerden ilişkiye muhtaçlık duyan öğrenciler için yüksek süratli Wi-Fi ve Ethernet teması internete erişimi kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

 

Bütçenizi zorlamayacak en uygun dizüstü bilgisayarı seçin

Günümüz ekonomik kaidelerinde en kıymetli konulardan biri bütçe. Bu nedenle hem uygun fiyatlı hem de muhtaçlıkları karşılayan bir dizüstü bilgisayar büyük kıymet taşıyor. Sonuç olarak farklı gereksinimlere karşılık veren, farklı özelliklere ve fiyat seçeneklerine sahip çeşitli alternatifler bulunuyor.

 

Acer Aspire 3 – A315-510P

Okullarda kullanıma yönelik olarak ultra taşınabilir ve bütçe dostu olarak tasarlanan Acer Aspire 3 A315-510P, hafif tasarımı, üstün özellikleri ve uygun fiyatıyla öğrenciler için ülkü bir seçenek olarak öne çıkıyor. En son teknolojilerle donatılan ve sırf 1,7 kg tartısında olan aygıt, internette gezinmeden oyun oynamaya, uzaktan çalışmadan uzaktan eğitime ve temel iş uygulamalarını çalıştırmaya kadar birçok gaye için kullanılabiliyor.

 

Acer Aspire 3 – A315-59

Öğrenciler için öbür bir ülkü seçenek olarak öne çıkan Aspire 3 A315-59, 15,6 inç Full HD (1920 x 1080) ekranıyla öğrencilerin günlük kullanım ve oyun gereksinimlerini basitçe karşılayabiliyor. Eğitime yönelik uygulamaları ve birçok aktüel oyunu uyumlu ve sıkıntısız bir halde çalıştırabiliyor. Yüksek kapasiteli piliyle prize takma muhtaçlığı olmadan uzun mühlet günlük kullanım sağlayan aygıt kullanıcıların yüksek performans gereksinimlerini karşılarken birebir vakitte belgeleri ve medya içerikleri için kâfi ölçüde depolama alanı sağlıyor. 

 

Acer Nitro 5 – AN515-58 

Nitro 5 AN515-58, üstün performansı ve kusursuz çoklu misyon yürütme esnekliğiyle öne çıkıyor. Yeni inovatif mimarisiyle internette gezinirken, sohbet ederken, oyun oynarken, düzenleme yaparken, canlı yayın yaparken ya da görüntü kaydederken rastgele bir performans kaybı ya da kesinti olmadan kullanım sunuyor. 15,6 inç yüksek çözünürlüklü ekranı, ışık suratındaki 165 Hz yenileme suratı ve 3 ms reaksiyon müddeti ve öteki gelişmiş özellikleriyle öğrenciler için ülkü bir seçenek olarak öne çıkıyor.

 

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Aspire 3 A315-510 TP 9.999 TL’den, Acer Aspire 3 A315-59 17.799 TL’den, Acer Nitro 5 AN515-58 ise 36.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER