Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haymana Fotoğraf Sergisi Açıldı

Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana 102. yıl aktiflikleri kapsamında “Haymana” temalı fotoğraf standının açılışı yapıldı.

Haymana Fotoğraf Sergisi Açıldı
06 Eylül 2023 - 8:54


Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana 102. yıl aktiflikleri kapsamında “Haymana” temalı fotoğraf standının açılışı yapıldı.

Kızılay Metro Sanat Galerisindeki standın açılışına, Haymana Belediye Lideri Özdemir Turgut AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Lideri Bekir Ödemiş, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, AK Parti İlçe Lideri İsmail Can, meclis üyeleri, STK Liderleri, Manisiz Fotoğraf Sanatkarları Derneği (ENFOD) Üyeleri ve Haymanalılar katıldı.

 

Turgut “Her İstikametiyle Haymana Odaklı Bir Sergi”

Bu yıl üçüncü sefer düzenlenen standın evvelki yıllardan farklı olarak daha Haymana odaklı olduğunu belirten Haymana Belediye Lideri Özdemir Turgut “Sergimiz geçtiğimiz yıllarda Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana temalıydı. Bu sene yeni bir içerik ve yeni fotoğraflarla Haymana Fotoğraf standı olarak açtık. İlçemizin tarihi, kültürel bedelleri, doğal hoşlukları, mimari örneklerinin yanı sıra geçmişten günümüze insanımızın günlük ömründen karelerin de yer aldığı standa tüm Ankaralı hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.

 

Aydemir “Tüm Gençleri Haymana’ya Davet Ediyorum”

AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir ise Haymana Belediyesi’nin, 22 gün 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesi’nin her gününü bir aktiflikle gençlere tanıttığını belirtip “Bu biz genç jenerasyonlar için de çok kıymetli.  Yüz yıl evvel nasıl gençler ön plandaysa bugün de ön planda. Ben Haymana’nın vekili olarak tüm gençlerimizi Haymana’ya davet ediyorum. Gelin Haymana’nın hoşluklarının birlikte tanıyalım.” diye konuştu.

Her istikametiyle Haymana’yı tanıtan yapıtların yer aldığı stant 11 Eylül tarihine kadar gezilebilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER