Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Halkbank’a ABD’de bir dava daha açıldı

Halkbank’tan, ABD’de Banka aleyhine açılan ikinci hukuk davasına ait açıklama yapıldı. Açıklamada, “Henüz bu tazminat davasıyla ilgili olarak Bankamıza resmi bir tebligat yapılmamış olmakla birlikte tebligat yapıldıktan sonra gerekli tüzel…

Halkbank’a ABD’de bir dava daha açıldı
18 Eylül 2023 - 12:12

Halkbank’tan, ABD’de Banka aleyhine açılan ikinci hukuk davasına ait yapılan açıklamada, “26 Temmuz 2023 tarihinde 151 kişilik farklı bir müşteki kümesi tarafından yeniden ABD Güney New York Bölge Mahkemesi nezdinde, çeşitli ülkelerde yaşadıkları birtakım mağduriyetler ile Bankamız hakkında 15 Ekim 2019 tarihinde açılmış bulunan mevcut ceza davasındaki kelamda tezler ortasında temas kurmaya çalışılarak yeni bir hukuk davası açılmıştır” denildi.

Halkbank’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, ABD’de Banka aleyhine açılan ikinci hukuk davasına ait bilgilere yer ​​​​​​​verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi.

“27 Mart 2020 tarihinde 876 kişilik bir müşteki kümesi tarafından, ABD Güney New York Bölge Mahkemesi nezdinde, ABD’nin çeşitli ülkelere yönelik yaptırım kararlarının ihlalinden ötürü alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle Bankamız aleyhine açılan tazminat talepli hukuk davasında, evvel 16 Şubat 2021 tarihinde Bölge Mahkemesi nezdinde, akabinde 2 Mayıs 2023 tarihinde Birleşik Devletler İstinaf Mahkemesi İkinci Dairesi nezdinde Bankamız lehine karar verilerek müştekilerin tazminat talepleri reddedilmiştir.

Benzer biçimde, 26 Temmuz 2023 tarihinde 151 kişilik farklı bir müşteki kümesi tarafından yeniden ABD Güney New York Bölge Mahkemesi nezdinde, çeşitli ülkelerde yaşadıkları birtakım mağduriyetler ile Bankamız hakkında 15 Ekim 2019 tarihinde açılmış bulunan mevcut ceza davasındaki kelamda savlar ortasında irtibat kurmaya çalışılarak yeni bir hukuk davası açılmıştır. Şimdi bu tazminat davasıyla ilgili olarak Bankamıza resmi bir tebligat yapılmamış olmakla birlikte tebligat yapıldıktan sonra gerekli tüzel adımlar atılacaktır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    asibet giriş roofbet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER