Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Geleneksel Tiyatro Günleri Küçükyenice’de Final Yaptı

İnegöl Belediyesi’nin Bursa Karagöz Derneği iş birliğinde düzenlediği Klâsik Tiyatro Günleri 5 kırsal mahallede çocuklarla buluştu.

Geleneksel Tiyatro Günleri Küçükyenice’de Final Yaptı
22 Ağustos 2023 - 1:36


İnegöl Belediyesi’nin Bursa Karagöz Derneği iş birliğinde düzenlediği Klâsik Tiyatro Günleri 5 kırsal mahallede çocuklarla buluştu. Meddah, Orta Oyunu ve Karagöz şovları ile İnegöllü minikler keyifli anlar yaşadı.

Bir yandan hizmet seferberliğini sürdürürken bir yandan da kentin kültür sanat hayatına taraf verecek etkinlikler düzenleyen İnegöl Belediyesi, Bursa Karagöz Derneği iş birliğinde Klâsik Tiyatro Günleri kapsamında 5 gece süren bir turne gerçekleştirdi. Kırsal mahallelerde yaz akşamları; Meddah, Orta Oyunu ve Karagöz şovları ile süslendi.

16 Ağustos Çarşamba akşamı Kulaca Mahallesinde gerçekleştirilen şovla başlayan Klasik Tiyatro Günleri, akabinde sırasıyla; Çeltikçi, Ortaköy ve Deydinler Mahallelerinde devam etti. Klasik Tiyatro Günlerinin finali ise Pazar akşamı Küçükyenice Mahallesinde yapıldı. Her akşam farklı bir mahallede bilhassa çocukların ilgiyle takip ettiği şovlarda; meddah, orta oyunu ve Karagöz ile ilçe halkı keyifli anlar yaşadı. Kahkahalarla izlenen şovlar, minik izleyicilerden tam not aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER