Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Geleceğin yelkencileri Seferihisar’da yetişiyor

Seferihisar Belediyesi’nin fiyatsız yaz spor okulu kursları kapsamında Seferihisar’da yaşayan 40 öğrenciye, yelken sporu eğitimi veriliyor.

Geleceğin yelkencileri Seferihisar’da yetişiyor
01 Eylül 2023 - 1:00


Seferihisar Belediyesi’nin fiyatsız yaz spor okulu kursları kapsamında Seferihisar’da yaşayan 40 öğrenciye, yelken sporu eğitimi veriliyor. Profesyonel eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle, geleceğin yelkencileri yetiştiriliyor. 

Yaz spor okulları ile yaşları 5-14 ortasında değişen tam 1377 öğrenciye, yaz ayı boyunca 12 farklı kolda fiyatsız kurs veren Seferihisar Belediyesi’nin, yelken kursu da büyük ilgi görüyor. Son 4 yılda, toplam 4 bin çocuğun fiyatsız faydalandığı kurslar ortasında yer alan yelken sporu kursuna bu yıl, 40 öğrenci katıldı. Teos Yat ve Yelken Kulübü’nün takviyeleriyle verilen ve ağustos ayı sonuna kadar sürecek eğitimlere katılan öğrenciler, kursun sonunda sertifika almaya hak kazanacak. Yelken eğitimleri sırasında büyük keyif aldıkları gözlenen genç sportmenler, hem denizin, hem de yelken kullanmanın tadını doyasıya yaşadıklarını söylediler.  

 

“YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYORLAR”

“Her bireyi, fiyatsız bir biçimde yelken sporunu katmak, onları yetiştirmek bizim mottomuz” diyen Teos Yat ve Yelken Kulübü Derneği Lideri Tamer Başlığ,  “Geçen yıl yelken kısmında ülkemizi İtalya Garda’da, 4 öğrencimiz temsil etti. Onlarla sahiden gurur duyuyoruz ve bu sayının gittikçe çoğalması için proje bazlı eğitimlerimizi büyük umutlarla devam ettireceğimize inanıyoruz” biçiminde konuştu. 

Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin de, “Yaz spor okullarımız, her branşta yetenekli çocuklarımızın önünü açıyor. Yelken sporu da bunlardan biri. Seferihisar’ın çocuklarını, yelkenle tanıştırıyoruz. Ulusal ve memleketler arası platformda yarışabilecekleri potansiyelde eğitim sağlayabilmek ve öğrencilerimizin başarısına ortak olmak bizim için çok değerli” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER