Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Canik Atları Dört Nala Koştu

Canik Belediyesi Rahvan At Yarışları büyük heyecana sahne oldu. 

Canik Atları Dört Nala Koştu
18 Eylül 2023 - 0:36


Canik Belediyesi Rahvan At Yarışları büyük heyecana sahne oldu. 

Kültürel mirasların yaşatılması ve gelecek jenerasyonlara aktarılması için isminden kelam ettiren programlar düzenlemeye devam eden Canik Belediyesi, Canik yöresinde yetişen, rahvan atlar ortasında çevikliği ve kendine ilişkin yapısıyla ön plana çıkan Canik Atları’nın tanıtılması ve cet sporu rahvan biniciliğin yaşatılması ismine ilçede Canik Belediyesi Rahvan At Yarışları Şenliği düzenledi. 30 vilayetten 96 binicinin katıldığı ve 9 farklı kategoride büyük heyecana sahne olan yarışlarda, derece elde eden biniciler mükafatların sahibi oldu. Yarışlarda derece elde eden binicilere mükafatlarını takdim eden Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, Canik atlarının bilinirliğini arttırmak ve cet sporu rahvan biniciliğin yaşatılması ismine ilçede çok özel ve manalı bir programa imza attıklarını söz ederek, “Canik’imizde düzenlediğimiz güzide festivalimizle  Canik Atlarımızın ve rahvan atların tanıtılmasına, kuşaklarımızın cet sporumuz rahvan biniciliğine olan ilgililerini artırmaya yönelik katkı sunmuş olduk” dedi. 

 

“Canik Atları’nın tanıtılmasına yönelik katkı sunmuş olduk”

Türk milletinin hayatında atın özel bir pozisyonu olduğunu işaret eden Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi Rahvan At Yarışları Festivali’yle ilçede yetişen ve rahvan atlar ortasında kendine ilişkin besbelli özellikleriyle dikkat çeken Canik Atları’nın tanıtılmasına ve cet sporun rahvan biniciliğin yaşatılmasına yönelik katkı sunduklarını söz etti. Lider Sandıkçı, “Canik’imizde düzenlediğimiz bu güzide festivalimizle, geçmişten günümüze tarihi değere sahip olan at yetiştirme kültürünü ve geleneklerimizi yaşatmak ismine büyük bir adım attık. Canik Atları’nın ve rahvan atların tanıtılmasına, kuşaklarımızın cet sporumuz rahvan biniciliğine olan ilgililerini artırmaya yönelik katkı sunmuş olduk” dedi. Lider İbrahim Sandıkçı, yarışlar öncesinde Canik Atına binerek vatandaşları selamladı. 

 

Biniciler Hünerlerini Sergiledi 

Canik Belediyesi Rahvan At Yarışları’na katılan biniciler, Canik Belediyesi tarafından Dereler Mahallesi’nde özel olarak kurulan hipodromda birincilik için kıyasa uğraş etti. Heyecan ve rekabete sahne olan yarışlarda, ‘baş koşu’, ‘baş altı’, ‘büyük orta’, ‘küçük orta’, ‘deste’, ‘4’lü taylar’, ‘3’lü taylar’, ‘2’li taylar’ ve ‘yerli dörtnal yarışı’ olmak üzere toplam 9 kategoride mükafatlar verildi. Yarışlarda birinci olan ve derece elde eden biniciler mükafatlarını, Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı’nın elinden aldı. Yarışlara katılan biniciler ve vatandaşlar, geleneklerin yaşatılması ismine ilçede gerçekleştirilen etkinlikler ve programlardan ötürü Lider İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etti. 

Canik Belediyesi Rahvan At Yarışları Festivali’ne, Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, AK Parti Samsun Vilayet Lideri Mehmet Köse, AK Parti Canik İlçe Lideri Mahmut Gençay, Canik Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, biniciler, rahvan at yetiştiricileri ve vatandaşlar katıldı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER