Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bozalan İncir Festivali coşkusu, Menemen’i saracak

Menemen Belediyesi, kendine has tadı ve kokusuyla ünlü Bozalan incirinin hasat mevsimini 4. defa İncir Şenliği ile kutlayacak.

Bozalan İncir Festivali coşkusu, Menemen’i saracak
23 Ağustos 2023 - 0:24


Menemen Belediyesi, kendine has tadı ve kokusuyla ünlü Bozalan incirinin hasat mevsimini 4. sefer İncir Şenliği ile kutlayacak. ‘İncir Tadında Festival’ sloganıyla düzenlenecek ve birçok aktifliğe konut sahipliği yapacak olan şenlikte Muazzez Ersoy, Murat Dalkılıç ve Oğuz Görceğiz, en sevilen müziklerini Menemenliler için söyleyecek. Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Bozalan İncir Festivali’yle hem bölge üreticilerimize sahip çıkacak hem de incirimizi tanıtmış olacağız. Lezzetiyle ve saymakla bitmeyen yararıyla Bozalan incirini bir markaya dönüştürmek için düzenleyeceğimiz şenliğimizde eserlerini satan esnafımız da, ailesiyle keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen vatandaşımız da, müziğin coşkusunu yaşamak isteyen hemşehrilerimiz de keyifli bir hafta sonu geçirebilsin diye hazırlıklarımızı titiz bir biçimde yaptık. Lezzetin, mutluluğun, huzurun en uygununa layık Menemenli hemşerilerimizi ve İzmir’in başka ilçelerinden gelecek konuklarımızı 27 Ağustos Pazar günü Bozalan’a bekliyoruz.” dedi.

Menemen’in tadına doyulmaz meyvesi Bozalan incirinin hasat vakti için geri sayım başladı. Hasatla birlikte bu yıl 4. sefer gerçekleştirilecek olan Bozalan İncir Şenliği de kentte heyecan yarattı. ‘İncir Tadında Festival’ sloganıyla düzenlenecek olan şenlik bu yıl 27 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. 

 

YILDIZLAR MENEMEN’DE 

Menemen Belediyesi’nin hummalı hazırlıklarıyla geri sayımı başlayan şenlikte ünlü isimler Menemenlilerle buluşacak. Saat 17.00’da kortej yürüyüşünün düzenleneceği şenlikteki birinci konseri Menemenli sanatçı Oğuz Görceğiz verecek. 20.00 itibariyle de Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Muazzez Ersoy ve gençliğin en sevdiği isimlerden Murat Dalkılıç, en hoş müziklerini, konser alanını dolduracak binlerce vatandaşla birlikte söyleyecek. 

 

RENKLİ ETKİNLİKLER SİZİ BEKLİYOR

Müzik dünyasının star isimlerinin ağırlanacağı Bozalan İncir Şenliği sadece konserlerle de sonlu kalmayacak. Şenlik kapsamında her yaşa uygun etkinlikler düzenlenecek. Yöre halkı kurulacak üretici pazarında eserlerini görücüye çıkaracak, halk oyunları şovları sunulacak. Çocuklara yönelik de atölyeler düzenlenecek. Menemen İZBAN İstasyonu’ndan şenlik alanına her saat başı fiyatsız ring seferleri düzenlenecek. 

 

“İNCİR DİYARI BOZALAN’A BEKLİYORUM”

Bozalan’da daha evvel olduğu üzere bir sefer daha dayanışma, birlik ve beraberlik içinde bir program gerçekleştireceklerini söz eden Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Göreve geldiğimizden beri ilçemizin pahalarını hem İzmir’e hem de Türkiye’ye tanıtmak için büyük efor içindeyiz. Bozalan İncir Festivali’mizle hem bölge üreticilerimize sahip çıkacak hem de incirimizi tanıtmış olacağız. Lezzetiyle ve saymakla bitmeyen yararıyla Bozalan incirini bir markaya dönüştürmek için düzenleyeceğimiz şenliğimizde eserlerini satan esnafımız da, ailesiyle keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen vatandaşımız da, müziğin coşkusunu yaşamak isteyen gençlerimiz de memnun bir hafta sonu geçirebilsin diye hazırlıklarımızı titiz bir biçimde yaptık. Lezzetin, mutluluğun, huzurun en güzeline layık Menemenli hemşerilerimizi ve İzmir’in başka ilçelerinden gelecek konuklarımızı 27 Ağustos Pazar günü Bozalan’a bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER