Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Altında beş haftanın en büyük günlük yükselişi

Altın, ABD’de bir dizi ekonomik bilginin mali sıkılaştırmada sona yaklaşıldığı istikametindeki iyimserliği güçlendirmesiyle beş hafta içindeki en büyük günlük yükselişini yaşadı.

Altında beş haftanın en büyük günlük yükselişi
24 Ağustos 2023 - 10:06

Altın, siyaset yapıcıların nakdî sıkılaştırma döngülerinin sonuna yaklaştığı tarafındaki iyimserliği yine alevlendiren ekonomik raporların tetiklemesiyle beş hafta içindeki en büyük günlük yükselişi yaşadı.

Spot altın ons başına 1.920 dolar düzeylerinden süreç görüyor. Ons altın ve bankalararası Dolar/TL kuru üzerinden hesaplanan gram altın ise 1.680 TL düzeylerinden alıcı buluyor.

Tahvil getirileri, zayıf müşteri talebi nedeniyle Ağustos ayında Amerikan ticari faaliyetinin sakinleştiğini gösteren ABD bilgilerinin açıklanmasının akabinde Çarşamba günü

Hazine getirileri, zayıf müşteri talebi nedeniyle Ağustos ayında Amerikan ticari faaliyetinin sakinleştiğini gösteren ABD datalarının açıklanmasının akabinde Çarşamba günü eğri boyunca gerilemesi sonrası istikrar kazandı. 10 yıllık Almanya faiz oranı da zayıf Avrupa PMI datalarının akabinde düştü.

Swap yatırımcıları, yetersiz gelen datalara cevap olarak Fed’in daha fazla mali sıkılaştırma yapacağı istikametindeki fiyatlamalarını geri çevirirken yüksek faizler ve tahvil getirileri, faiz içermeyen metal için ekseriyetle olumsuz olarak kıymetlendirilir.

MKS PAMP Metal Stratejisi Lideri Nicky Shiels’e nazaran, gelen bir dizi zayıf ABD PMI verisinin Fed’in “uzun müddet daha yüksek faizler” telaffuzunu değiştirmesi pek mümkün olmasa da rapor, sabit gelir, kıymetli metaller ve para üniteleri genelinde istikrarsız konumlanmanın tekrar dengelenmesine yol açtı.

Yatırımcıların dikkati, Jackson Hole İktisat Sempozyumu’nda Fed Lideri Jerome Powell’ın Cuma günü yapacağı ve ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu denetim altına almak için yol haritasındaki son adımları paylaşabileceği konuşmasına çevrilmiş durumda.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    asibet giriş roofbet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER