Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Altında art arda ikinci haftalık yükseliş

Altın, ABD’de beklentilerle uyumlu gelen enflasyon göstergesinin tesiriyle Fed’in faiz artırmasına yönelik baskının hafiflemesi sonrası arka arda ikinci haftayı yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.

Altında art arda ikinci haftalık yükseliş
01 Eylül 2023 - 10:30

Altın, ABD Fed’in izlediği enflasyon verisinin ekonomistlerin öngörüleriyle uyumlu gelmesinin akabinde tahvil getirilerindeki düşüşün tesiri ve Fed’in üzerindeki faiz artırımıyla ilgili baskıları hafifletmesi sonrası arka arda ikinci sefer haftayı yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.

Spot altın ons başına 1.940 dolar düzeylerine yakın seyrediyor. Ons altın ve bankalararası Dolar/TL kuru üzerinden hesaplanan gram altın ise 1.665 TL düzeylerinden alıcı buluyor.

Fed’in temel enflasyona ait tercih ettiği gösterge olan çekirdek PCE 2020’nin sonundan bu yana arka arda en küçük artışını kaydederek swap yatırımcılarının bu yıl öteki bir artış yapılacağına dair fiyatlamalarını azaltmalarına yol açtı.

10 yıllık tahvil getirisi, son vakitlerde en son 2007’de görülen düzeylere ulaşması sonrası gerilemesini sürdürdü. Yüksek faizler ve tahvil getirileri faiz getirisi olmayan altın için genellikler olumsuz tesire sahiptir.

Yatırımcılar Cuma günü ilerleyen saatlerde yayımlanacak olan ve Ağustos ayında daha küçük bir artış göstermesi beklenen ABD tarım istihdam verisini yakından takip edecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    asibet giriş roofbet giriş

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER