Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Ali Arslan’dan Lüleburgaz’ın tarihine 3 kitap birden!

Lüleburgazlı araştırmacı tarihçi müellif Ali Arslan, Lüleburgaz Belediyesi’nin katkılarıyla Osmanlı Arşiv Dokümanlarında Lüleburgaz, Osmanlı Salnamelerinde Lüleburgaz ve Cumhuriyet Periyodu Arşiv Dokümanlarında Lüleburgaz isimli 3 ciltlik yeni yapıtı Lüleburgaz’a kazandırdı.

Ali Arslan’dan Lüleburgaz’ın tarihine 3 kitap birden!
22 Ağustos 2023 - 3:12

Lüleburgazlı araştırmacı tarihçi muharrir Ali Arslan, Lüleburgaz Belediyesi’nin katkılarıyla Osmanlı Arşiv Dokümanlarında Lüleburgaz, Osmanlı Salnamelerinde Lüleburgaz ve Cumhuriyet Periyodu Arşiv Dokümanlarında Lüleburgaz isimli 3 ciltlik yeni yapıtı Lüleburgaz’a kazandırdı. Arslan ile bir ortaya gelen Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli, ortaya çıkan yapıtın Lüleburgaz Kent Kültür Envanteri’ne ışık tutacağını söyledi.

Lüleburgaz’ın tarihine ışık tutacak çok sayıda kitabı kazandıran araştırmacı muharrir Ali Arslan, uzun bir müddettir üzerinde çalıştığı 3 ciltlik yeni yapıtlarını de kent kültür envanterine kazandırdı. Arslan, Lüleburgaz Belediyesinin katkılarıyla basılan Osmanlı Arşiv Evraklarında Lüleburgaz, Osmanlı Salnamelerinde Lüleburgaz ve Cumhuriyet Devri Arşiv Evraklarında Lüleburgaz isimli kitaplarını Lider Gerenli’ye tanıttı. Gerenli, Arslan’a ortaya çıkardığı bu manalı eser için teşekkür ederken, yapıtların Lüleburgaz Kent Kültür Envanteri’ne ışık tutacağını söyledi. Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi olarak kentimizin edebi hayatına katkı sunan sanatkarlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER