Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Akbank Güzel Yarınlar Hareketi Başlıyor

Akbank, 6 Şubat zelzelelerinin akabinde bölgede toplumsal ve finansal güzelleşme için sürdürdüğü çalışmalarını Akbank Hoş Yarınlar Hareketi ile güçlendiriyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğinde başlatılan Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, 5 vilayette gençlerin sanat, teknoloji ve bilimle iyileşmelerine ve geleceğe hazırlanmalarına dayanak olacak. 

Akbank Güzel Yarınlar Hareketi Başlıyor
25 Ağustos 2023 - 2:48


Akbank, 6 Şubat zelzelelerinin akabinde bölgede toplumsal ve finansal düzgünleşme için sürdürdüğü çalışmalarını Akbank Hoş Yarınlar Hareketi ile güçlendiriyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğinde başlatılan Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, 5 vilayette gençlerin sanat, teknoloji ve bilimle iyileşmelerine ve geleceğe hazırlanmalarına dayanak olacak. 

75 yıldır Türkiye’nin gelişimine hizmet eden Akbank, afet bölgesi için sunduğu finansal ve toplumsal kalkınma çalışmalarına Akbank Hoş Yarınlar Hareketi ile devam ediyor. Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) iş birliğinde, sarsıntıdan en fazla etkilenen 5 vilayetteki gençleri desteklemek üzere hayata geçirilen proje, imza merasimi ile duyuruldu. 

Bankanın sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde şekillenen Akbank Hoş Yarınlar Hareketi ile her bir lokasyonda 2 ay mühletle sanat, teknoloji ve bilim odaklı eğitimler ve atölyeler sunulacak. Böylelikle girişimcilikten sanata, data biliminden siber güvenliğe geniş bir kapsamda geleceğin yetkinlikleri ile tanışacak olan gençler, tıpkı vakitte Akbanklı uzmanlarla bir ortaya gelecek. Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, psikosohbet buluşmaları ile de gençleri destekleyecek.

 

“Türkiye’nin geleceği olan gençlerimizin yanındayız”

Gerçekleştirilen imza merasiminde konuşan Akbank Marka ve İrtibat Lideri Beril Alakoç; “Cumhuriyetimizin yüzyıllık gelişim seyahatinin güçlü destekçilerinden biri olan Akbank, 75 yıldır hayata kıymet katmak için çalışıyor. 6 Şubat zelzelelerinin akabinde omurların yine kurulması ve bölgenin kalkınması için çalışmayı da temel sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bu doğrultuda kararlılıkla sürdürdüğümüz finansal dayanaklarımız ve toplumsal yatırımlarımızı ‘Akbank Hoş Yarınlar Hareketi’ ile bir adım daha öteye taşıyoruz. Güçlü sürdürülebilirlik vizyonumuzun yansıması olan bu yeterlilik hareketini, Akbank olarak her vakit yanlarında olduğumuz gençlerimizin bugünü dönüştürmeleri ve geleceğe itimatla hazırlanmaları için tasarladık. Böylelikle TOG ve Akbank uzmanlarının ağır çalışmaları sonucu sarsıntıdan en çok etkilenen 5 vilayette hizmet vereceğiz ve gençlerimizin yeni jenerasyon yetenekler kazanmalarına katkı sunacağız. Tıpkı vakitte geleceğin meslekleri ile tanışmaları ve Türkiye’nin güçlü geleceğinin inşasında rol almaları için eşit fırsatlara erişmeleri için çalışacağız. Önümüzdeki bir yıl boyunca uzun vadeli güzelleşme ve kalkınmanın tohumlarını daima birlikte ekeceğiz” dedi.

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı ise dayanışmanın değerine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Afetin birinci gününden bu yana binlerce Toplum Gönüllüsü gençle birlikte sarsıntının olumsuz tesirlerini azaltmak için alanda istekli çalışmalarda bulunduk. Hepimizi derinden sarsan sarsıntının üzerinden 6 ay geçti. Artık, toparlanmak ve düzgünleşme sürecine katkıda bulunmak için dayanışmanın daha sürdürülebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Dayanak Merkezleri fikri bu inançla ortaya çıktı. Afet bölgesinde faaliyete geçecek olan Dayanak Merkezlerimizle; başta gençler ve çocuklar olmak üzere zelzeleden etkilenen herkese toplumsal ve duygusal dayanak vermeyi amaçlıyoruz. Bu merkezlerin ortasında birinci gezici versiyonu, uzun yıllardır paydaşımız olan Akbank ile birlikte hayata geçiriyoruz. 1 yıl boyunca afet bölgesinde faaliyette olacak olan Gezici Takviye Merkezi Adıyaman Gölbaşı’ndan başlayarak sırasıyla Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay’ı dolaşacak. Bu merkezde; gençlere toplumsal ve duygusal dayanak verirken, farklı temalardaki atölyelerle de onları güçlendirmeyi hedefliyoruz. Zelzelenin birinci gününden bu yana ebediyen ‘umutsuzluğa kapılırsan dayanışmayı hatırla’ dedik. Bu dayanışmaya güç vererek yanımızda olan Akbank’a katkılarından ötürü teşekkür ederiz.” 

 

‘Akbank Hoş Yarınlar Hareketi’ ile gençler sanat, teknoloji ve bilimle geleceği tasarlıyor

‘Akbank Hoş Yarınlar Hareketi’ kapsamında, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya’da, gençler stop motion animasyon ve fotoğraf atölyeleri üzere interaktif etkinliklerle gelişim fırsatları yakalayacak. Ayrıyeten, Akbank Gençlik Akademisi Yetkinliğe Giriş Programları kapsamında yer alan 101 buluşmaları ile proje mühletince gençlere vizyoner mevzuları ele alarak mesleklerine istikamet verme fırsatı sunulacak. İnovasyon ve girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, yapay zeka, metaverse, Web 3.0, data bilimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzere geniş bir perspektifte hususların ele alınacağı eğitimlerle gençlerin bu alandaki bilgi ve tecrübesine katkı sunulacak. 

Akbank’ın sürdürülebilirlik vizyonunun bir kesimi olarak, gençleri ilgi duydukları alanlarda gönüllülüğe teşvik eden teşebbüsü Kentin Âlâ Hali de bu yılki çalışmalarında sarsıntı bölgesini önceliklendiriyor ve TOG’un bölge için gerçekleştirdiği çalışmalara üniversiteli gençler ile istekli takviyesi sağlıyor.

 

Akbank, zelzele bölgesi için seferberliğini sürdürüyor

6 Şubat sarsıntılarının birinci anlarından itibaren bölge için sorumluluk alan Akbank, yürütülen çalışmalara 650 milyon TL katkı ve müşterilerine 10 milyar TL bedelinde bir finansman takviyesi sundu. Birebir vakitte Akbank, Türkiye’nin birinci toplumsal temalı sendikasyon kredisini hayata geçirerek sarsıntıdan etkilenen dış ticaret süreçlerinin finansmanına 500 milyon dolar dayanak sunuyor. Bölgede orta ve uzun vadede güzelleşme için ise finansal sıhhat odaklı çalışmalarının yanı sıra eğitim ve toplumsal muhtaçlıklar için de teşebbüslere imza atıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER