Renk Haber – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

92. İzmir Enternasyonal Fuarı dünya gençlerinin enerjisiyle başladı

Bu yıl “gençlik” temasıyla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı öncesinde harika bir kortej düzenlendi.

92. İzmir Enternasyonal Fuarı dünya gençlerinin enerjisiyle başladı
02 Eylül 2023 - 3:06


Bu yıl “gençlik” temasıyla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı öncesinde harika bir kortej düzenlendi. Birbirinden renkli manzaralara sahne olan kortejde İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer dünya gençleriyle Kültürpark’a yürüdü.

Türkiye fuarcılığının ve İzmir’in simgesi İzmir Enternasyonal Fuarı, 92’inci buluşmasına dev kortejle başladı. İzmir’in “2026 Avrupa Gençlik Başşehri Finalisti” olmasına özel “gençlik” temasıyla kapılarını açacak fuarın klasikleşen kortejine İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lider Yardımcısı Ahmet Akın, UYGUN Parti Kalkınma Siyasetleri Lideri ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale, CHP İzmir Vilayet Lideri Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir milletvekilleri, ilçe belediye liderleri, konuk vilayet ve ilçelerin belediye liderleri, siyasi parti temsilcileri, büyükelçiler,  sanatkarlar, üniversiteliler ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Kortej öncesi İzmirliler Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Alanda Türk halk oyunları şovları sergilendi. Akabinde Kolombiya Latin dans topluluğu performansıyla izleyenleri büyüledi. Renkli manzaraların akabinde Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan kortej, Birinci Kordon’u izleyerek Gündoğdu Meydanı’na, oradan Ali Çetinkaya ve Plevne Bulvarı’nı izleyerek Kültürpark Lozan kapısına ulaştı. Bando, dans şovları, gençlik toplulukları, spor grupları, İzmir Büyükşehir Belediyesi atletleri, balon zincirleri korteje renk kattı.

 

Dünya gençliğinin gücü İzmir sokaklarından fuara ulaştı
18 ülkeden gençler lokal kıyafetleriyle, onur konuğu vilayet Şanlıurfa ise halk dansları topluluğuyla kortejde yerini aldı. Korteje gençler ağır iştirak gösterdi. Lider Tunç Soyer ve fuar korteji güzergah boyunca müzikler ve alkışlarla ilerledi. Görkemli korteje İzmirliler meskenlerinden bayraklarla, alkışlarla eşlik etti. Kültürpark Lozan Kapısı’na ulaşan kortej mükemmel balon ve konfeti gösterisiyle renklendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

asibet giriş roofbet giriş

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2023 - RENK HABER